"Kocham Warszawę" – z takim przesłaniem wiosną 2016 roku do stolicy Polski wprowadził się nowy lokator. Biurowiec Warsaw Spire, bo o nim mowa, z miejsca stał się jednym z nowych symboli największego polskiego miasta. Wysoka na 220 metrów wieża to najważniejszy element kompleksu składającego się z trzech budynków biurowych. Ich powierzchnia całkowita wynosi aż 109 000 metrów kwadratowych, co czyni z Warsaw Spire największy tego typu obiekt biurowy w Polsce.
Warsaw Spire
Warszawa
Technologia Philips Color Kinetics z powodzeniem wykorzystywana jest na całym świecie. Nasza najnowsza i największa jak dotąd instalacja w Europie Środkowo-Wschodniej z wykorzystaniem tej technologii, która zastąpiła znany i lubiany neon 'Kocham Warszawę”'na Warsaw Spire, wzbudziła zainteresowanie warszawiaków już w trakcie pierwszych prób, które przeprowadzaliśmy na kilka dni przed otwarciem kompleksu.
Wyzwanie
Za sprawą Warsaw Spire firma Ghelamco wykonała olbrzymi krok w kierunku rewitalizacji warszawskiej dzielnicy Wola będącej niegdyś przemysłowym zagłębiem miasta. Bo dla Ghelamco termin „green building” to coś więcej niż tworzenie komfortowych i efektywnych miejsc pracy oraz korzystanie z ekologicznych rozwiązań, potwierdzanych prestiżowymi certyfikatami. Zrównoważone budownictwo firma ta pojmuje jako kreowanie obszarów wartościowych dla całych miast.
Firma Ghelamco złożyła miastu obietnicę, że będzie to inna, przyjazna dla ludzi przestrzeń, która na co dzień współgra i komunikuje się z nimi. Zintegrowana iluminacja na Warsaw Spire jest częścią idei, by budynki otwierać na miasto i ludzi. Na elewacji Warsaw Spire pojawia się więc nie tylko napis „Kocham Warszawę”, ale i inne przekazy, ważne dla miasta i jego mieszkańców – np. zaproszenie zimą na lodowisko. W czasie Euro 2016 można było kibicować polskiej drużynie i prezentować aktualne wyniki naszej reprezentacji. Dzięki iluminacji budynek żyje tym, czym żyje miasto!
Dynamiczna iluminacja
Warsaw Spire ożywia przestrzeń za pomocą światła i koloru nie tylko poprzez wspomniane powierzchnie świetlne. Dynamiczna iluminacja fasady to łącznie 88 000 osobno programowalnych elementów! Część z nich oświetla pionowe oraz poziome krawędzie budynku, których łączna długość wynosi kilometr. Do montażu tych konturowych opraw inżynierowie firmy Philips zaprojektowali specjalny profil, wyposażony w dyfuzor rozpraszający światło. Dzięki temu budynek zawsze prezentuje się tak samo okazale, niezależnie od miejsca, z którego jest oglądany. Kolejnym elementem iluminacji zewnętrznej Warsaw Spire jest podświetlenie dachu oraz strzelistych iglic budynku. Odbywa się ono za pomocą 50 wydajnych opraw ColorGraze oraz ośmiu opraw ColorReach. Długość wszystkich przewodów zasilających i sterujących iluminacją Warsaw Spire wyniosła ponad 12 kilometrów! Obsługa całej instalacji jest prosta i może odbywać się automatycznie lub ręcznie z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne.
Warsaw Spire
Zespół
Napisz do naszego eksperta
Boris Zupancic
Ekspert ds. Profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych
Skontaktuj się z nami
Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz oraz do zapisania się na nasz Newsletter.