Odwiedzasz teraz witrynę internetową firmy Philips dotyczącą oświetlenia. Dostępna jest jej zlokalizowana wersja.
Wskazówki

    Philips – Twój zaufany producent oświetlenia LED

    Oświetlenie LED zyskuje w ostatnim czasie na popularności. Na rynku można znaleźć oferty wielu producentów oświetlenia. Różni się ona ceną, jakością oraz innowacyjnością. Wybór może wydawać się trudny. Dlatego warto postawić na producenta żarówek LED, który ma doświadczenie i jest pionierem technologicznym. Te warunki najlepiej spełnia marka Philips.

     

    Kiedy myślimy o najbardziej zaawansowanych technologiach oświetleniowych, takich jak zintegrowane inteligentne systemy, którymi możemy sterować za pomocą smartfona, musimy wiedzieć, że takie innowacje nie powstałyby bez dziesiątek lat wspomnianego już doświadczenia. Za najnowocześniejszymi energooszczędnymi rozwiązaniami stoi producent, który światłem zajmuje się już od 125 lat.

    Jak Philips zaczął produkować oświetlenie?


    Ojciec Frederik Philips i syn Gerard zaczęli w 1891 roku swój biznes od produkcji lamp żarowych. Mottem, które im przyświecało, było to, aby wyprodukować dla każdego opłacalne i niezawodne żarówki. I choć holenderska marka znana później była z wielu innych innowacyjnych rozwiązań, takich jak kaseta magnetofonowa czy płyta CD, warto pamiętać, że firma zaczęła swoją karierę właśnie jako producent oświetlenia. Od tego czasu wprowadza na rynek kolejne przełomowe rozwiązania.

    Philips od początku był w awangardzie technologicznej. Już w 1918 roku wprowadził pierwszą lampę rentgenowską. W tamtym czasie zdjęcia RTG były prawdziwą nowością. Podobnie jak radio i telewizja. Prace nad przekazywaniem sygnały TV firma rozpoczęła już w 1925 roku, czyli trzy lata przed pierwszą na świecie transmisją sygnału telewizyjnego.

     

    Ale w historii holenderskiego producenta oświetlenia jest również wątek polski. Dość wcześnie, bo już w 1922 roku, firma weszła do naszego kraju jako współudziałowiec warszawskiej Fabryki Lampek Elektrycznych (od 1928 roku znana jako Polskie Zakłady Philips SA). Produkowano w niej nie tylko żarówki, ale i lampy radiowe. Niestety, po klęsce Powstania Warszawskiego, maszyny zostały wywiezione do Niemiec i Austrii, a sama firma w 1947 roku została znacjonalizowana.

     

    Wśród przełomowych produktów wprowadzonych na rynek przez firmę Philips znajduje się m.in. elektryczna maszynka do golenia (1939), ale ogromne znaczenie dla kultury XX wieku miały dwa inne wynalazki. Mowa oczywiście o kasecie magnetofonowej i płycie CD. Pierwsza z nich ujrzała światło dzienne w 1963 roku i była symbolem oraz narzędziem młodzieżowej rewolucji kulturalnej. Technologia CD, z której do dziś korzystamy, to z kolei rok 1982 i wspólny patent z japońskim SONY.

    W ostatnich latach koncern postanowił się jednak skupić na tym, od czego zaczynał. W 2013 roku sprzedał dział zajmujący się produkcją elektroniki i skoncentrował się na oświetleniu oraz aparaturze medycznej. Dzięki temu wrócił do korzeni i teraz wdraża najnowocześniejsze rozwiązania jako producent oświetlenia LED. W tym obszarze również stworzył wiele przełomowych technologii. Philips jest m.in. właścicielem patentu na LED-owy zamiennik 60-watowej żarówki, stworzył system CityTouch, który pozwala zarządzać oświetleniem LED oraz zbudował najbardziej energooszczędne źródło LED-owe na świecie.

    Producent oświetlenia z szeroką ofertą

     

    Szeroka gama najwyższej jakości produktów daleko wykracza poza standardowy asortyment oświetleniowy. Philips, jak przystało na wyznaczającego trendy producenta oświetlenia LED, ma w swojej ofercie nie tylko standardowe żarówki.

     

    Najlepszym przykładem są żarówki LED pracujące w systemie HUE. Dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć, tzw. Internetu Rzeczy (Internet-of-Things), można sterować jasnością żarówki przy pomocy tabletu lub smartfona – nie wstając nawet z kanapy. Można też ustawić automatyczny harmonogram pracy. Inną ciekawą funkcją żarówek LED działających w tym systemie jest geofencing.

     

    Oświetlenie zostanie automatycznie wyłączone, jeśli będziemy wychodzić z domu. W ten sposób technologia służy nie tylko wygodzie, ale pozwala oszczędzać energię.